page-header

Projekty wnętrz

Wybrane projekty wnętrz

Jak tworzymy projekty wnętrz?

1a. Etap przygotowawczy – brief
Po podpisaniu umowy szczegółowo precyzujemy oczekiwania Klienta i zadajemy 20 pytań porządkujących i wskazujących kierunek prac projektowych.

1b. Etap przygotowawczy – układ funkcjonalny
Przygotowujemy kilka rzutów z układem funkcjonalnym, na podstawie których omawiamy pomysły i opracowujemy wyjściowy układ wnętrza stanowiący bazę do dalszych prac projektowych.

1c. Etap przygotowawczy – moodboard 
Wymieniamy się inspiracjami, wysyłamy zaproszenie do wspólnej „deski” na Pintereście, a następnie przygotowujemy moodboard z inspiracjami w formie dokumentu PDF. Po omówieniu tego etapu opracowujemy wstępną, szeroką listę wyposażenia z cenami, która pozwala Klientowi odrzucić pewne propozycje, a nam ułatwić modelowanie w 3D.

2a. Etap projektowy – model 3D
Na podstawie danych z poprzednich etapów i wyjściowego rzutu, budujemy model 3D wnętrz. Weryfikujemy również wcześniejsze pomysły „widząc więcej” w 3D i dokonujemy stosownych poprawek. W modelu stosujemy już konkretne kolory, materiały, meble i wyposażenie. 

2b. Etap projektowy – pierwsze wizualizacje
Po zbudowaniu modelu 3D przygotowujemy pierwsze wizualizacje, od 2 do 3 na każde pomieszczenie. Na obrazach widać charakter wnętrz, kolory, faktury, światłocienie, kompozycję mebli. Na tym etapie Klient może zdecydować o zmianach w projekcie (zgodnie z umową ma prawo do 3 rund zmian). 

2c. Etap projektowy – finalne wizualizacje 
Po uwzględnieniu zmian i korekt przygotowujemy docelowe wizualizacje, które stanowią render przy pomocy silników symulujących właściwości ze świata fizycznego. Na obrazach tych obiekty i płaszczyzny są oświetlone, mają swoje tekstury, stopień połysku. Przykładamy do tego etapu szczególną uwagę, tworząc jak najbardziej realistycznie wizualizacje. Chcemy aby Klient był spokojny o efekt końcowy realizacji i miał poczucie, że w tak prezentujących się wnętrzach będzie czuł się dobrze. 

3a. Etap dokumentacji projektowej – rysunki
W kolejnym etapie przechodzimy do realizacji projektu wykonawczego
w postaci rysunków technicznych – zwymiarowanych rzutów, przekrojów, rysunków mebli i innych elementów wyposażenia oraz detali.

3b. Etap dokumentacji projektowej – zestawienie materiałów i wyposażenia
Równolegle z dokumentacją projektową przygotowujemy pełne zestawienie materiałów i elementów wyposażenia. Wpisujemy tam nazwę produktu, linki do sklepów, ilości lub powierzchnie, szacunkowe ceny jednostkowe i sumaryczne.

4. Nadzór nad realizacją
Możemy zaoferować pełne wsparcie na etapie wykonawczym, w formie czuwania nad jakością wykonywanych prac, spójnością z projektem, reagowania na pojawiające się problemy, czy potrzeby zmian w projekcie, pomoc w zakupach i dopasowaniu materiałów i mebli w salonach wyposażenia, pomoc w zamówieniach, asystowanie
do końca realizacji, lub przejąć całkowicie proces realizacji wnętrz w ramach usługi Pod klucz

Warianty projekty wnętrz