page-header

Przytulne wnętrza w stylu japandi

Przytulne wnętrza w stylu japandi na inwestycji Wiślany Mokotów

To trzecie mieszkanie na tej samej inwestycji Wiślany Mokotów i też dla młodej, aktywnej pary.

W strefie dziennej usunięto ścianę między kuchnią a salonem, co dodało przestrzeni sporo oddechu. Na ścianach i sufitach zastosowano jasną złamaną biel oraz dużą ilość naturalnego drewna, zarówno na podłodze jak i na meblach, tak by oddać hołd stylowi w jakim mieszkanie zostało zaprojektowane – czyli stylowi japandi. Narożniki ścian zaoblono, co dodało miękkości i naturalności przestrzeni.

Korpusy kuchenne poprzekładano wysuniętymi przed lico frontów blendami, tworząc ciekawie rozrzeźbioną zabudowę.

Od samego wejścia do mieszkania czuć jego charakter. W pierwotnym układzie w tej strefie było wejście do kuchni, projektanci zaś zaproponowali w tym miejscu dużą, wygodną szafę wejściową. Pozwoliło to zachować minimalizm i porządek, wzmocniony jednocześnie zastosowaniem ukrytych ościeżnic drzwiowych i brakiem listew przypodłogowych.

Sypialnia master utrzymana jest w charakterze jaskini, z grafitowymi ścianami, delikatnym oświetleniem, drewnem i betonowymi ryflowanymi płytami za łóżkiem, dodatkowo podświetlonymi ambientowym pionowym oświetleniem LEDowym.

Łazienka master kontynuuje koncepcję sypialni z grafitowymi płytkami, miękkim oświetleniem i drewnianą zabudową. Łazienka z sauną zaś utrzymana jest w jasnych kolorach, ale za to ze szmaragdowym akcentem w prysznicu.

Charakter zawodu inwestora pozwala mu pracować większość czasu z domu, tak więc jedno z pomieszczeń mieszkania zaaranżowano na jego gabinet. Jedynymi akcentami w jasnym wnętrzu, są drewniane elementy zabudów meblowych oraz koniakowa sofa.


Projekt: 2023
Planowana realizacja: 2024
Powierzchnia: 90 m2