page-header

Nowoczesne wnętrza z designerskimi meblami na Powiślu

Nowoczesne wnętrza z designerskimi meblami na Powiślu

To trzecie mieszkanie zaprojektowane dla tych samych klientów, tym razem w stylu nowoczesnym z nutką elegancji. Zastosowaliśmy ciepłe biele i drewnianą podłogę, które nadają szlachetności i przytulności wnętrzom. Szyku dopełnia użycie kilku designerskich mebli, jak np. stół Tulip Sarinena, czy meble Vitry i Baxtera.

W całym mieszkaniu zaoblenia stanowią wspólny akcent, często kształtujący tak narożniki ścian.

Klientom zależało na tym, aby kuchnię wydzielić jako osobne pomieszczenie, ale jednocześnie mieć do niej dostęp zarówno z salonu, jak i od strony wejścia do mieszkania. Taki układ zdeterminował pozycję blatu i wysokiej zabudowy. Białe kolory frontów i duże okno sprawiają, że wnętrze jest jasne i wygodne w użytkowaniu, a drewniany blat, który zaprojektowaliśmy na życzenie klientów, nadaje ciepłego klimatu.

W jednolitym, minimalistycznym i jasnym wnętrzu holu, przy samych drzwiach wejściowych, znajduje się drewniana wnęka, która integruje siedzisko, szafę i drzwi do pomieszczenia garderoby z pralną.

W sypialni rodziców zaprojektowano garderobę przejściową umieszczoną w korytarzu, ale już za drzwiami od strony sypialni. Ściany „otulające” łóżko pokryto tapetą, która nadała ciepła i przytulności. Nad miękkim wezgłowiem w przedściance wykonano drewnianą wnękę z nastrojowym oświetleniem liniowym, która rozciąga się na całą szerokość, podobnie jak w salonie.

Obie łazienki – zarówno en suite jak i ogólna, inspirowane są w jakimś stopniu estetyką południową, dlatego zastosowano jasnoszare płytki imitujące kamień, ale również naturalne drewno. W suficie powtórzony został kształt blatu z umywalkami, tworząc oświetlenie imitujące świetlik.

Pokój dziecięcy zaprojektowany został dla dwójki dzieci i swoim charakterem nie odbiega od klimatu całego mieszkania. Cała ściana, łącznie z łóżkiem piętrowym, została wykonana z litego drewna.

Naprzeciwko mebla, bliżej okna zaprojektowany mały kącik do nauki, a bliżej drzwi – szafę na ubrania i zabawki. Wszystkie elementy pokoju zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i wygodzie dzieci.


Projekt: 2023
Planowana realizacja: 2023
Powierzchnia: 120 m2