page-header

Nowoczesne wnętrza z ukłonem w stronę minimalizmu

Nowoczesne wnętrza na warszawskich Wilanowie

Projekt wnętrz wykonany został dla młodych klientów z dwójką dzieci, ceniących elegancję i sztukę, którym zależało na stworzeniu jasnych, nowoczesnych wnętrz z ukłonem w stronę minimalizmu i przy użyciu szlachetnych materiałów.

Część dzienna to salon ze strefą relaksu, połączony z jadalnią z kuchnią. Całość została zaprojektowana tak, aby funkcje te były ze sobą harmonijnie połączone tworząc integralną przestrzeń zarówno funkcjonalnie, jak i wizualnie. Dominuje tu biel, beże i ciepłe szarości, podłoga zaś jest z jasnych drewnianych desek.

Jasna zabudowa kuchenna zaprojektowana została z frontami z delikatnym ryflowaniem, a w jej tle, na ścianach, wyłożone zostały wielkoformatowe spieki kwarcowe z subtelny wzorem. Wyspa otrzymała zaokrąglone narożniki, aby zapewnić wygodną komunikację wokół niej.

Przedpokój zaproponowano w jasnym i minimalistycznym wydaniu, podobnie jak w strefie dziennej. Aby podkreślić wybrane detale, takie jak szafa wejściowa z ryflowanymi frontami i podświetlone lustro, zastosowano dyskretne drzwi z ukrytą ościeżnicą, malowane na kolor ścian.

Sypialnia małżeńska została zaprojektowana jako przytulna strefa wypoczynku. Na ścianach i meblach zastosowano jasne kolory, a prążkowana tapeta za łóżkiem dodaje akcentu elegancji. Znalazł się tu również kącik do pracy i czytania, który idealnie wpasowuje się w całość. Spokojna atmosfera sprzyja wypoczynkowi, a delikatne elementy dekoracyjne nadają interesujący charakter wnętrzu.

Łazienka ogólna zaprojektowana została jako elegancka i jasna, utrzymana w ciepłych odcieniach beżu. Panuje tu spokój i harmonia, z zachowaniem jak najlepszej funkcjonalności. Znalazła się tam zarówno wanna jak i prysznic. W łazience małżeńskiej zmieszczono, oprócz jej podstawowych elementów jak WC i umywalka, wygodny prysznic z ergonomiczną wnęką na jej całą szerokość. Baterie w obu łazienkach zaproponowane zostały w szczotkowanej stali, co dodało wnętrzom szlachetnego charakteru, idealnie współgrającego z pozostałymi elementami wyposażenia w mieszkaniu.

Oprócz opisanych powyżej pomieszczeń, w mieszkaniu zaprojektowano również dwa pokoje dziecięce i pomieszczenie techniczne.


Projekt: 2023
Planowana realizacja: 2023
Powierzchnia: 120 m2