page-header

Wnętrza w stylu Modern Classic w Łomiankach Dolnych

Projekt wnętrz domu w stylu Modern Classic w Łomiankach Dolnych

Motywem głównym projektu było stworzenie jasnych wnętrz, przełamanych kolorami i naturalnym drewnem, w stylu nowoczesnym z akcentami klasycznymi.

Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia, salon, mała łazienka i klatka schodowa na piętro, gdzie znajdują się sypialnia małżeńska z garderobą, pokój córki, gabinet oraz łazienka.

Kuchnia została zaprojektowana jako dwukolorowa – biała wokół okna żeby dodatkowo rozświetlić strefę roboczą i błękitna jako kompozycyjne zamknięcie mebli. Wyspa została udekorowana fornirem ryflowanym od zewnątrz i błękitnymi frontami od wewnątrz. W jadalni zostały umieszczone subtelne nawiązania kolorystyczne do kuchni. Sufit zbudowany został w podwójnej wysokości z dekoracyjnym oświetleniem, wizualnie łącząc się z salonem. Tą część mieszkania zaprojektowano jako ciepłą i przytulną strefę, stanowiąca w jakimś stopniu przeciwwagę dla „zimnej” kuchni. Głównym akcentem stała się ściana z kominkiem i TV, którą wykończono naturalnymi materiałami – drewnem i kamieniem.

Sypialnia małżeńska została zaprojektowana z użyciem nieco bardziej zgaszonych kolorów, z wyjątkiem ściany za łóżkiem, której nadano kolor granatową z dodatkiem subtelnymi sztukaterii oraz złotą „biżuterią” w postaci zwisów oświetleniowych. Łazienka małżeńska została zaprojektowana z akcentem kontrastowym w postaci granatowej płytki za lustrami, nawiązującej do koloru sypialni. Pomieszczenie zostało również ocieplone drewnianą zabudową.

Sypialnia córki została zaprojektowana w jasnych kolorach z dodatkiem delikatnej szałwii, która doskonale komponuje się z motywem roślinnym na tapecie. Gabinet dla ojca rodziny został zaprojektowany z myślą o wielofunkcyjności – jest to przede wszystkim przestrzeń do pracy, ale także miejsce, w którym można poćwiczyć oraz się zrelaksować.


Projekt: 2022
Planowana realizacja: 2023
Powierzchnia: 100 m2