page-header

Projekt mieszkania w stylu japandi

Projekt mieszkania w stylu japandi

Mieszkanie zaprojektowane zostało w stylu japandi, który jest połączeniem skandynawskich bieli i japońskiego minimalizmu. Wnętrza są jasne i przestrzenne, z drewnianą podłogą i betonowymi stropami i ścianami. Paleta kolorystyczna wnętrz jest stonowana i nawiązuje do kolorów ziemi.

Kuchnia wraz z salonem stanowią jedną przestrzeń dzienną, subtelnie oddzieloną białą wyspą. Fronty w kuchni są białe, w jednym tylko miejscu akcentując kolor w formie wcięcia zamkniętego glifem. W podwieszanym suficie naprzeciwko kanapy schowany został wysuwany ekran.

Na ścianie z drzwiami wejściowymi zaprojektowano dużą szafę wycinając w niej drewnianą ramę, gdzie znalazły się drzwi i miękkie siedzisko.

Masterbedroom, podobnie jak strefa dzienna, jest jasna z akcentem drewnianym i betonowym. Za łóżkiem zaprojektowano garderobę, do której dostęp jest po obu stronach łóżka.

Sypialnię i łazienkę dzieli przezroczysta ściana z przyciemnianego szkła. W łazience umieszczono wannę wolnostojącą i długi blat betonowy, zamknięty z jednej strony prysznicem. Wnętrze to, tak samo jak całe mieszkanie, zaprojektowano w jasno-brązowych kolorach.


Projekt: 2021
Zrealizowano: 2021
Powierzchnia: 85 m2