page-header

Apartament w stylu nowoczesnego Art Deco

Projekt wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnego Art Deco w Pabianicach

Mieszkanie, wraz z częścią rekreacyjną w piwnicy, ma powierzchnię 215 m2 i zostało zaprojektowane w stylu nowoczesnym z elementami Art Deco. Jednym z założeń projektowych było stworzenie jasnych i eleganckich wnętrz, tak więc dominuje tu biel, która przełamana została czarnymi elementami i dopełniona drewnianą podłogą, która została jako oryginalna ale odrestaurowana.

Część dzienna stanowi przestrzeń salonu z dwoma sofami skierowanymi na ścianę z kominkiem i TV, a po przeciwległej stronie wyspa z jednej strony w formie barowej, z drugiej jako dodatkowa powierzchnia blatu kuchennego. Strefa kuchni również zaprojektowana została jako biała zwieńczona pięknym kamiennym blatem. Posadzka w tym miejscu została udekorowana gresową płytką z geometrycznymi wzorami.

Obok kuchni, po jej zachodniej stronie, wcześniej funkcjonowała weranda z widokiem na ogród, w projekcie zaproponowano zastąpić ją otwartą na część dzienną jadalnią. Umieszczono tu duży, zaokrąglonny stół, na osi którego zwieńczona została ściana w kolorze piaskowym z pięknym pejzażem.

W sypialni oprócz podwójnego łóżka z dużym zagłówkiem, zaproponowano kącik z toaletką wokół luster ściennych, zaś po drugiej stronie garderobę zamkniętą drzwiami z ryflowanym szkłem. Pokój gościnny zaprojektowany został również w bielach z akcentem w formie miękkiej ściany w kolorze ciemnego, brudnego różu we wnęce na łóżko.

Łazienka en-suite, przy sypialni jest utrzymana w stylistyce całego mieszkania. Na szczególną uwagę zasługują płytki ścienne z drobnym wzorem w formie złotych wachlarzy, które odcięto w dolnej części czarnym paskiem. Główną łazienkę zaprojektowano również jako elegancką, ale w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu.


Projekt: 2022
Planowana realizacja: 2023
Powierzchnia: 215 m2