page-header

Nowoczesne dwupoziomowe mieszkanie w Łodzi

Nowoczesne dwupoziomowe mieszkanie w Łodzi 

Dwupoziomowe mieszkanie w Łodzi o powierzchni 70 m2 zaprojektowane zostało dla młodej pary. Rzut dolnego poziomu mieści oprócz strefy wejściowej, aneks kuchenny z wyspą, jadalnię, salon, toaletę i małą spiżarnię pod schodami. Ułożenie takiej ilości funkcji na tak małej powierzchni stanowiło wyzwanie dla projektantów.

Część wejściową oddzielono ścianką ażurową w formie pionowych lameli, które stały się motywem dekoracyjnym również w innych częściach mieszkania. Na przykład klatka schodowa została zamknięta przepierzeniem z pionowych metalowych prętów.

Kuchnia w swoim założeniu musiała być kompaktowa ze względu na ograniczoną powierzchnię. Zaprojektowano wysokie szafki górne, a pod nimi umieszczono długą metalową półeczkę, wschodzącą w strefę jadalni. Lodówkę ukryto w drewnianej zabudowie. W części jadalnianej z kolei zaproponowano okrągły drewniany stół i drewniane krzesła.

Wszystkie wykończenia zaprojektowane zostały przy użyciu palety naturalnych barw z dużą ilością bieli, szarości i drewna. 


Projekt: 2021
Zrealizowano: 2022
Powierzchnia: 70 m2