page-header

Nowoczesne wnętrza z mikrocementem w domu w Nadmie

Nowoczesne wnętrza z mikrocementem w domu w Nadmie

Dom ma powierzchnię około 150 m2 i znajduje się w podwarszawskiej miejscowości. Wnętrza zostały zaprojektowane dla młodego małżeństwa, które oczekiwało minimalistycznej i nowoczesnej przestrzeni z elementami stylu japandi. 

Dominują tu jasne barwy, jasnobeżowe ściany, a na parterze surowy beton na suficie i posadzka z mikrocementu. Całość  przełamana jest drewnem, czarnymi elementami dekoracyjnymi lub w intensywnymi zielonymi kolorami. 

Na parterze, w stosunkowo ważnej części komunikacyjnej domu, bo blisko wejścia, a także na przecięciu strefy dziennej i kuchni, zaprojektowano schody, stanowiące rodzaj ażurowej, drewnianej rzeźby. Całość jest otwarta i dobrze doświetlona dużymi oknami z widokiem na zieleń i południowy zachód. W strefie salonu, oprócz TV zaproponowano kompaktowy, narożny kominek. Po przeciwnej stronie znalazła się jadalnia, a jeszcze bardziej na wschód kuchnia z półwyspem. 

Na piętrze prócz gabinetu, pokoju dziecięcego i sypialni znajdują się również dwie łazienki, garderoba i pralnia. W tej części domu jest nieco bardziej różnorodnie, choć ogólna stylistyka całości jest utrzymana, głównie w postaci jasnych i drewnianych elementów. W sypialni rodziców za łóżkiem zaprojektowano ryflowaną, drewnianą ścianę, zwieńczoną grafitowym pasem, stanowiącym granicę fragmentu ściany z tapetą z motywem roślinnym. 


Projekt: 2022
Zrealizowano: 2023
Powierzchnia: 150 m2