page-header

Ciepłe wnętrza przy parku Nad Jasieniem w Łodzi

Ciepłe wnętrza przy parku Nad Jasieniem w Łodzi w stylu japandi

Mieszkanie zaprojektowaliśmy dla młodej aktywnej pary w atrakcyjnej lokalizacji – przy parku będącym blisko śródmiejskiej częścią miasta. 

Strefa salonu stanowi integralną część z jadalnią i kuchnią, dlatego zależało nam tym aby ta część była wizualnie atrakcyjna i spójna oraz jak najbardziej funkcjonalna. Długi korytarz prowadzący do strefy dziennej wydawał się z początku „problem”, ale w toku projektowania i rozmów z klientami, przekształciliśmy go w ciekawą strefę – galerię obrazów.

Na jej osi, przy części wejściowej, zaproponowaliśmy lustro, które wprowadziło atrakcyjną optyczną grę, a także nadało dodatkowej użytecznej funkcji na komunikacji z pokoi do wyjścia z domu.

W kuchni oprócz materiałów i kolorów pojawiających się w pozostałych częściach mieszkania, zaproponowaliśmy dodanie akcentu szałwiowego, który pojawił się na prawej stronie zabudowy. Dolne szafki zrobiliśmy jasnoszare, tak by optycznie „wyrastały” z szarej posadzki, a w górnej części zaproponowaliśmy drewno.

W ramach układu mieszkania klienci zaplanowali dwa osobne gabinety, dedykowane codziennej pracy z domu. Każdy z nich, w swoim założeniu, miał być minimalistyczny, lekki i odpowiadający na pewne indywidualne potrzeby klientów. W gabinecie klientki zaproponowaliśmy jasne kolory drewna z akcentem szałwiowym oraz dekoracyjnym lustrem, który ma być pomocny przy ćwiczeniach jogi. W drugim pomieszczeniu umieściliśmy szafę, która byłaby ew. dla gości, a na jej narożniku zrobiliśmy podwójny słupek na książki również w kolorze szałwii.

W sypiali zaproponowaliśmy by było jak najwięcej akcentów drewnianych ocieplających przestrzeń. Ciepłe kolory, wraz z ciekawym oświetleniem liniowym na „cofniętej” ściance za łóżkiem, tworzą przytulną atmosferę, sprzyjającą odpoczynkowi.

Zależało nam by łazienka była jak najbardziej spójna z koncepcją wizualną całego mieszkania, tak więc posadzkę i ściany pokryliśmy jasnoszarymi płytkami, które jednocześnie są w strefie wejściowej. W strefie sufitu wokół prysznica zaproponowaliśmy niszę oświetleniową – jako delikatne, wieczorowe oświetlenie.


Projekt: 2023
Zrealizowano: 2024
Powierzchnia: 70 m2